Yorumlar

Ana Esteban Alonso

“Bir hastalık yüzünden Reiki’yi buldum: Kanser!

Kemoterapi ile tedavi sürecinde, Hande bana, seansların yan etkilerini azaltmaya yardımcı olan periyodik Reiki tedavileri verdi. Ama her şeyden önce, bu reiki tedavileri, ruhumu iyileştirip, yaşadıklarımı anlamama yardımcı olarak, vücudumun daha derin ve çabuk bir şekilde iyileşmesini sağladı. Hayatımın bu döneminde gözlerim, daha önce hiç yaşamadığım gibi, tatlı bir sevgi ile, özel bir ışıkla parladı.

Tedavimin son aşamasında Reiki inisiasyonunu (eğitimi) aldım. Bunun, kendimle bağlantı kurmanın ve kişisel ve ruhsal olarak evrimleşmeye devam etmenin bir adımı daha olduğunu hissettim. Şimdi, Reiki hem sağlığım hem de hayattaki hedeflerim için günümün bir parçası.

Reiki hayatımın pek çok yönünü değiştirdi, içimdeki derin bir sevgiden, size tavsiyem şudur, eğer bu sayfaya ulaştıysanız ve bunu okuyorsanız, kalbinizi dinleyin, sezgilerinizi takip edin, onlar size Reiki’nin, sizin hayatınızda yerleşebileceği yeri gösterir.

Reiki ve Hande’ye hayatıma yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür ediyorum. ”

 

Mar Martos Granados

“Reiki ile ilk bağlantım Kasım 2010’da, Hande’nin düzenlediği Reiki kursunda oldu. Kurs, bir haftasonu, cumartesi ve pazar günü, birinci ve ikinci seviye Reiki eğitiminden oluşuyordu.

Şunu söylemeliyim ki, benim için unutulmaz bir deneyim, ve her geçen gün edindiğim yeni Bilgelikleri, hayatıma katmaya başladığım farklı bir yaşamın başlangıcıydı.

Çevrenizdeki insanlara ve kendinize reiki verebilmeniz çok güzel bir şey. Ödüllendirici olmanın yanı sıra, fiziksel ve zihinsel ağrılarımızla baş edebilmek ve başka seviyelerde kendimizi anlayabilmek için sahip olabileceğimiz güzel bir silah.

O haftasonu geçirdiğim tecrübeyi tam olarak şöyle özetleyebilirim: Hayatımın Dönüm Noktası!  Herkese tavsiye ediyorum. ”

 

MarIa Angels Martinez Torrente

“Hande hakkında, onun gözlerinin size söylemediği ne söyleyebilirim ki? Konuşmadan sana konuşan, bütün enerjisini sana ileten, huzur ve uyum veren o gözler… Reiki’yi 12 yıl önce keşfettim, ama o zamanlar sadece ilk seviyeyi almıştım. 2010 yazında, hayatımda bir şeylerin beni tekrar Reiki ile buluşturduğunu (ve sonra Hande’yi buldum) hissettim.

Bu yol, sana güzel şeylerden başka hiçbir şey vermeyen bir yoldur. Bu şeyler, yaşam boyunca aradığımız ve yaşadığımız günlük çılgın hayatta ulaşmayı başaramadığımız şeylerdir. Reiki ile anbean geride bıraktığın tüm güzel şeyleri durdurabilir ve takdir edebilirsin. Reiki’yi denemediysen, denemeni öneririm, içinde bilmediğin bir şey bulabilirsin … Yolumda karşıma çıktığın için sana teşekkür ederim Hande! Kocaman bir öpücük. ”

 

MarIa Navarro

“Merhaba!!! Hande’ye ve Reiki’ye, cevaplarını aradığım birçok soru sayesinde ulaştım. Daha Hande ile ilk görüşme sırasında, bu soruların bir kısmının ve daha sonra Hande beni Reiki’ye inisie ettiğinde de, diğer kısmının cevaplarını buldum.

Bunu içinde hissetmediysen açıklaması zor bir şey. İçimde huzur buldum, bu bana daha fazla açıklık, güç, zihinsel, fiziksel ve ruhsal sağlık verdi. Reiki harika bir şey ve Hande, Reiki’nin gücünü, sonsuz ve sınırsız bir güçle ileten bir ışık kaynağı. Reiki’yi ve içinde olduğum mutluluk durumunu seviyorum. Reiki, kendimi olduğum gibi kabul etmeme, kedimi bağışlamama, iyileşmesi ve bağışlanması gereken her şeyi bağışlamama yardımcı oldu.

Işık ve sevgi yolunda, Hande ve bu yolda Reiki sayesinde karşılaştığım ışık varlıklarıyla yürümeye devam ediyorum.

Reiki ve Hande’nin benim için tam olarak ne anlam taşıdığını, sözcüklerle ifade edemiyorum. Seni bulduğum için sadece teşekkür ederim Hande… Olduğun gibi olduğun için ve tüm o anları bize hediye ettiğin için teşekkür ederim .. teşekkür ederim.. teşekkür ederim … herkese ışıkla sarıldım … Namaste !!! ”

 

PurI Arévalo Lazaro

“Reiki enerjidir, hayattır, aşktır, teslim olmaktır, kendinle olan bağlantıdır, aynı anda bir çok şeydir!!! 2 yıl önce kendimi ve etrafımı daha iyi anlayabilme niyetiyle Reiki eğitimini aldım. Ama tam olarak hayatımda ne anlama geleceğini çok iyi bilmiyordum o zaman.. Hayatta bir öncesi ve sonrası olduğunu söylemişlerdi.  Hayatımı değiştirmeye ihtiyacım vardı ve nasıl yapacağımı bilmiyordum!

Reiki’ye başladıktan sonra, hayatımda radikal değişiklikler olduğunu garanti edebilirim.

Yavaş yavaş ilerleyerek, güzel bir ritimde bu değişikler hayatıma girdi: hiçbir şey aynı değil, ben aynı kişi değilim ve bundan sevinç duyuyorum. Kendimi tanımayı, kendimi anlamayı, kendime saygı duymayı, kendime değer vermeyi, kendimi sevmeyi öğrendim… ve aynı şeyleri çevremdekiler için yapmayı da öğrendim. Her şey değişti ve hayatım her gün, istediğim şeye daha yakın, ihtiyacım olana, öğrenmek için geldiğim şeye! Bu ay üçüncü seviyeyi de aldım ve daha şimdiden, bir çok başka değişimleri, özellikle daha büyük bir farkındalığı öngörüyorum… çok fazla ışığı, iç huzuru ve sevgiyi…

Hande, tam ihtiyacım olduğunda hayatımın kesiştiği bir ışık meleği… çok minnettarım, o sevgi, tatlılık, adanmışlık dolu bir insan ve benim hep benimle kalmasını umduğum bir ışık!!!”

 

LInda Beach  

“Reiki benim için, Yüksek Bilinç, Evren ve Yeryüzü’nün ilahi enerjisi ile bağlantıdır ve bu güzel günlük deneyim bana huzur, dinginlik, sevgi, neşe, iyimserlik, bağışlama ve diğer güzel varoluş hallerini veriyor. Hayatım daha hafif çünkü enerjim uyum içinde akıyor ve etrafımdaki olaylar olumlu olarak tezahür ediyor.

Reiki ile nasıl karşılaştığıma dair anekdot, evde kızlarımın yanında, bir Pazar sabahı, kahve içerken oldu; bir anda içimde çok ince bir ses duydum ve bana şöyle dedi: bilgisayarına “Reiki” yaz, saniyeler içinde şirin ve özgün bir isim karşıma çıktı: Hande. O andan itibaren büyük bir neşe duydum çünkü bir süredir sorduğum sorunun cevabını aldım: içsel benliğimi nasıl dengeleyeceğim ve başkalarının bu iyi olma halini hissetmelerine nasıl yardımcı olacağım?

Sonra Reiki kurslarını almak için Hande ile temasa geçtim. Rehber Meleğim’e, Hande’ye ulaşmamda bana rehberlik ettiği için ve Hande’ye, Reiki öğretmenim olduğum için, sadeliği, şevkati, zaman ayırması, mütevaziliği ve dostluğu için çok minnettarım. Namaste! ”

 

CatalIna CastIlla

“Reiki deneyimim harika oldu. 2010 yazındaki kursa katıldım. Reiki öğrenmeye karar vermemin nedeni, ailemde o zaman ciddi bir hastalığı olan bir kişinin olmasıydı ve mümkün olan tüm pozitif enerjiyle onun yanında olmak istedim ve öyle de oldu! Reiki kursu bana, onun yanında olmanın ve onun tatmin edici bir şekilde iyileşmesine yardımcı olmanın bütün imkanlarını verdi. Bundan sonra Reiki bana, her zaman günlük hayatımda, büyük kararların ve değişim süreçlerinin ve karmaşık zamanların üstesinden gelebilmem için yardımcı oldu. Her zaman, her gün, etrafımdakilerle ve kendimle paylaştığım harika bir deneyim oldu ve hala da olmakta. Her şey için teşekkürler Hande! Kolombiya’dan büyük bir kucaklama yolluyorum! ve bu yolda ilerlemeye devam ettiğin için tebrikler!”

 

JoaquIn Vargas 

1) Reiki benim için ne temsil etti?

– Reiki’yi kötü şartlardayken tanıdım, çünkü karım hastanedeydi ve ona Reiki yapılmasını önerdiler. Gerçek şu ki, adanmışlığına ve iradesine teşekkür ettiğim Reiki yapan bazı gönüllüler, her gün ona yardım ettiler, onlara müteşekkürüm. Ama özellikle, onların arasında, ufak tefek ama kendine özgü çok özel bir kıza.. karımın da, aynı zamanda, aynı olumlu titreşimleri fark ettiğini görebiliyordum. Çünkü, onu daha iyi hissettiriyordu. Ondan sonra, kendisine, bana öğretip öğretemeyeceğini sordum, o da kabul etti ve bugüne kadar öğretmenim olan Hande Özerden ile Reiki’nin Master seviyesine kadar geldim.

2) Reiki bana ne veriyor?

– Gerçek şu ki, ilk aldığım şey, iç huzur ve denge.

3) Hayatımda ne işe yarıyor?

– Benim dışımda, ayrıca, yolumda karşıma çıkan ve yardıma ihtiyacı olan kişilere yardım etmeye çalışıyorum.

4) Birisine yardım ettiniz mi?

– Evet, öyle düşünüyorum. Her şeyden önce bana ve karıma. Daha sonra birkaç kişiye yardım edebildim ya da en azından düşündüğüm bu.

5) Kime yardım edebildiniz ve nasıl?

– Çok stresli olan bir çifte yardım edebildim. Bir çocuk sahibi olmak istiyorlardı ve bunun için uzun bir süredir tedavi görüyorlardı. Bunu içtenlikle söylemek isterim ki, gerçekten onlara yardım edebildim, Reiki’yi onların tatillerden bir ay önce onlara yaptım ve iki ay sonra hamile kaldı. Ve şu anda çok güzel bir kızları var. Ben sadece onlara, onları dengeye sokarak ve üstlerinde hissettikleri baskıyı alarak katkıda bulundum.

– Ayrıca periyodik depresyonlarından muzdarip bir arkadaşa yardım ettim. Evet, ilaç almaya devam etti, ancak o zamana kadar ilaç hiç bir etki göstermiyordu.

– Bir arkadaşıma, evliliğinin bitiş sürecinde ve bu süreçte hissedilen tüm bunalımlardan, kaygılardan ve korkulardan arınmasında yardım edebildim.

– Ayrıca, çalışma ortamımda, her zaman kolay olmasa da, her şey olabildiğince iyi olsun diye, kendi payıma düşen kum tanesini katıyor ve içimde sürekli bulmaya çalıştığım o huzuru solumaya ve yansıtmaya uğraşıyorum.

6) Her zaman böyle mi?

– Her zaman değil, pek çok nedenden ötürü her zaman iç huzuru bulamıyorum. Ama evet, Reiki bana bulmama yardım ediyor.

7) Öğretmeniniz size neyi temsil ediyor?

– Onun hep söylediği gibi… hiç bir şey tesadüfen gerçekleşmez ….. Sonunda buna inanmak zorunda kalacağım.

Ve evet, şans bizi karşılaştırdı ve benim için çok manevi, tatlı ve iyi niyetlerle dolu bu insanı bulmak çok ödüllendirici oldu. Bana göre onun “çok özel bir şeyi” var.

Gerçek şu ki, her ay düzenlediği Reiki pratiği toplantılarına gitmezsem, bu toplantıların eksikliğini hissediyorum. Çünkü orada bir şekilde, bu iyi yol üzerinde devam etmek için gerekli olan irademin enerjisini yeniden şarj ediyorum. Çeşitli nedenlerden dolayı, kendi hayatımda, her zaman Reiki’yi sabit bir şekide uygulayamayabiliyorum çünkü.